BETPAS490 BONUS

Spania a găzduit Kosovo în grupa B. de calificare la Cupa Mondială din 2022 Echipa gazdă a câștigat meciul cu 3-1.

Obiective care au adus victoria; Olmo în minutul 34, Ferran Torres în minutul 36 și Gerard Moreno în minutul 75. Halimi a marcat singurul gol al Kosovo în minutul 70. Nerespectarea spaniolilor a marcat întâlnirea …

MICĂ CRIZĂ DE LITERE

Spania, care se află în blocul de state care nu recunoaște Kosovo, a fost lipsită de respect în meciul disputat aseară. Canalul, care este radiodifuzorul oficial al meciului Spania-Kosovo din țară, a scris acronimul pentru Kosovo cu litere mici ca „kos”.

SOCIAL MEDIA VISUAL RĂSPUNS ȘI

Un alt detaliu a apărut după imagine, care a provocat o mare reacție în social media. În anunțul Federației Spaniole de Fotbal publicat înainte de meci, s-a dezvăluit că Kosovo era scris cu litere mici.